wtorek, 4 listopada 2014

DIY: Dekoracja z kwiatów, kory i sznurka krok po kroku


Znalazłam wolną chwilę i postanowiłam przygotować "coś z niczego". 
Nie wiedziałam co mi wyjdzie, rozłożyłam to, co miałam pod ręką i chwilę się zastanowiłam. Z uwagi na to, że miałam tylko pięć gałązek rozwiniętej różowej alstromerii i odrobinę zieleni, musiałam skupić się na czymś niewielkim.

materiały potrzebne do dekoracji w stylu vintage: kora, sznurek, koronka...

różowa alstromeria

 Do kompozycji użyłam gąbki florystycznej do świeżych kwiatów. Zanurzyłam ją w zimnej wodzie. Zawsze trzeba pamiętać, żeby napis na gąbce znajdował się u góry, a gąbka powinna sama zatopić się w wodzie. Kiedy opadnie na dno miski, jest gotowa do użycia. Tak przygotowana, będzie dostarczała kwiatom wody przez kilka dni.


gąbka florystyczna Oasis


Podobnie jest z korą. W tej samej misce przez chwilę namoczyłam kawałki kory po to, aby można było je swobodnie kształtować. Tym razem woda powinna być gorąca.
 
kora dekoracyjnaPrzecięłam korę na pół i przyłożyłam do gąbki aby odcisnął się pożądany kształt. Mi zależało na małych "wazonikach".
  
Mając odciśnięty kształt, nożem wycięłam gąbkę tak, żeby pasowała do kory.
 

Żeby gąbka nie przeciekała, owinęłam ją przeźroczystą folią i przymocowałam szpilkami folię do gąbki. 
 Kiedy dopasowałam korę do gąbki, udekorowałam wszystko sznurkiem, co umocniło dekorację i nadało dodatkowo charakteru vintage.
Początek i koniec sznurka przykleiłam kroplą gorącego kleju.Żeby dodatkowo ozdobić korę, z tego samego sznurka zrobiłam kokardki, które przykleiłam w miejscu, w którym kończy się sznurek na korze.
 

W tak przygotowanym wazoniku umieściłam najpierw zielone gałązki a następnie pojedyncze gałązki alstromerii.Gotowe kompozycje mogą stać w wielu miejscach: na stole, na parapetach, mogą być dekoracją małych stolików na tarasie, są małe i bardzo dekoracyjne.
Mają też jeszcze jedną ważną zaletę. Jeżeli przygotowane są na przyjęcie weselne, po weselu można rozdać je gościom do domu :-)

dekoracja w stylu vintage

dekoracja ślubna z kory, sznurka, kwiatów
Jak widać poniżej gipsówka również pasuje do tego typu dekoracji :-)

dekoracja z gipsówki, kory i sznurka

UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.