sobota, 19 maja 2018

Suknia ślubna, bukiet ślubny i dodatki Meghan Markle

Meghan Markle Wedding dress

https://www.telegraph.co.uk
Kto zaprojektował strój Meghan Markle?

Nadszedł wreszcie dzień, kiedy książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub.
Kiedy Meghan Markle przybyła do kaplicy, miała na sobie piękną białą suknię z welonem i tiarą.
Suknia ślubna Meghan Markle została zaprojektowana przez uznaną brytyjską projektantkę, Clare Waight Keller.
Pani Waight Keller w zeszłym roku została pierwszą kobietą dyrektorem artystycznym w historycznym francuskim domu mody Givenchy.
Suknia ślubna Meghan była bardzo klasyczna, wręcz skromna, z pięknym dekoltem "w łódkę". Klasyczny krój sukni ślubnej "w literę A" w kolorze złamanej bieli (według projektantki Violi Piekut). Welon miał aż długość 5 metrów. Symbolika tej sukni zdradzała (wyhaftowane kwiaty z 53 krajów) przyszłą misję Młodej Pary, czyli podtrzymywanie pozytywnych relacji ze światem.
welon Meghan Markle

Meghan Markle wedding dress
https://www.telegraph.co.uk

Wszyscy z zapartym tchem czekali na pierwsze zdjęcia, spekulacji na ten temat również było wiele. Ile kosztowała suknia? Kto ją zaprojektował? Czy faktycznie ma przygotowane dwie kreacje na ten dzień?

Meghan do ołtarza poprowadził Książę Charles po tym, jak oficjalnie ogłosiła, że jej ojciec nie będzie uczestniczył z powodu operacji serca.
Podczas ceremonii rolę druhny i drużby wraz z ośmiorgiem małych dziećmi pełnili książę George i księżniczka Charlotte.
Dzieci są chrześniakami księcia Harry'ego - Florence van Cutsem (3), Zalie Warren (2) i Jasper Dyer (6) - oraz boginiami Markle'a - Remi i Rylan Litt (6 i 7) - oraz trojgiem dzieci Jessiki Mulroney, jednej z najbliżsi przyjaciele panny młodej - Ivy (4) i bliźniacy Brian i John (7).
Royal Wedding 2018
Szczęśliwy książe Harry
Meghan Markle smile
Uśmiech Meghan przed złożeniem przysięgi.
Harry & Meghan Wedding
https://www.bustle.com/
Makijaż ślubny Meghan Markle.

Skóra Meghan była naturalna i promienna. Nie chowała piegów pod makijażem, co dodało jej naturalności. Jej usta były pomalowane brzoskwiniowym, jasnoróżowym odcieniem szminki, który miał satynowe wykończenie. Ponadto mocno zaznaczone brwi, przydymiony makijaż oczu oraz mocno zaakcentowane rzęsy. Wyglądała wspaniale.

Bukiet ślubny Meghan Markle

Bukiet ślubny został wykonany w stylu "delikatny, eteryczny, luźny". Wybrano do niego różnorodne kwiaty: pachnący groszek, konwalia, tawułka, jaśmin i astrantia oraz gałązki mirtu związane z naturalnie barwioną, jedwabną wstążką.
Gałązki mirtu są królewską tradycją Pochodzą z łodyg w ogrodach w Osborne House na wyspie Wight, po raz pierwszy zasadzonej przez królową Wiktorię w 1845 roku. Gałązki w bukiecie Meghan pochodzą z rośliny wyhodowanej z tego samego mirtu, użytej w bukiecie ślubnej królowej Elżbiety w 1947 roku.
Jej piękny bukiet również był hołdem dla księżnej Diany, poprzez włączenie do niego jej ulubionych kwiatów „niezapominajek”,
Ciekawostką może stać się fakt, że dzień przed ślubem, przed udaniem się do Windsoru, książę Harry przyniósł kilka kwiatów z prywatnego ogrodu pary w ich domu w Kensington Palace. Wręczył je kwiaciarni przygotowującej bukiet ślubny dla Meghan, żeby dołączyli je do wiązanki.
Więcej informacji oraz zdjęć kwiatów użytych do tego bukietu znajduje się w osobnym poście.
bukiet slubny Meghan Markle
https://www.telegraph.co.uk
bukiet ślubny Meghan Markle
https://www.mirror.co.uk
bukiet ślubny Meghan Markle
Meghan Markle bukiet ślubny
Tort weselny Harry'ego i Meghan.

Tort weselny Harry'ego i Meghan wykonała Claire Ptak, właścicielka londyńskiej piekarni-cukierni "Violet Cakes”. Babcia Claire Ptak była Polką, stąd znajomo nam brzmiące nazwisko :)
Dokładna receptura nie została ujawniona, jednak wymieniono składniki i proporcje, w jakich zostały użyte: 200 limonek, 500 jajek, 20 kg masła, 20 kg mąki, 20 kg cukru, 10 butelek likieru z kwiatu dzikiego bzu.
Tort weselny Harry'ego i Meghan
tort Harry'ego i Meghan


Obrączki ślubne Meghan & Harry'ego.

Obrączki zostały wykonane przez firmę Cleve and Company.
Obrączka Harry'ego jest wykonana z platyny, a obrączka Meghan z walijskiego złota, podarowanego jej przez Królową.
Królowa rozpoczęła tradycję obrączek ślubnych wykonanych z walijskiego złota po tym, jak został on użyty do wykonania jej obrączki ślubnej, kiedy wyszła za mąż w 1923 roku.
Książę Harry po ślubie z Meghan Markle - w przeciwieństwie do swojego brata zamierza obrączkę nosić.
royal wedding ring

Zaproszenia ślubne Meghan & Harry'ego.

Zaproszenia w kolorze białym, złotym i czarnym zostały wydrukowane przez zakład poligraficzny Barnard & Westwood.
https://www.townandcountrymag.com/
Prezenty ślubne Harry'ego i Meghan.
Jeśli chodzi o prezenty ślubne, Harry i Meghan zrezygnowali z tradycyjnych prezentów ślubnych na rzecz darowizn na następujące cele: CHIVA (HIV dla dzieci), Crisis (brytyjska organizacja charytatywna na rzecz bezdomności), Myna Mahila Foundation ( organizacja charytatywna wspierająca kobiety w miejskich slumsach Mumbai), Scotty's Little Soldiers (która pomaga żałobnym dzieciom w siłach zbrojnych), StreetGames (fundacja wykorzystująca sport do zmiany życia), Surfers against Sewage i The Wilderness Foundation UK (która promuje radość z dzikiej przyrody ).
ślub Książe Harry i Meghan Markle
https://www.washingtonpost.com/

Najświeższe informacje czerpaliśmy z mirror.co.uk, http://www.vogue.co.uk, http://people.com

UDOSTĘPNIJ TEN POST

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon stworzony przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.